Zavřít reklamu

Samsung učinil riskantní krok, když do svých nových chytrých hodinek nasadil místo tradičního operačního systému Tizen systém Wear OS z dílny Googlu. Tento tah se mu nicméně vyplatil, řada Galaxy Watch 4 byla přijata velmi kladně a to se nyní také odráží v tržním podílu a dodávkách.

Podle analytické společnosti IDC vyexpedoval Samsung ve 3. kvartálu letošního roku na trh 12,7 milionu chytrých hodinek a bezdrátových sluchátek. Korejský technologický obr si meziročně polepšil o jednu příčku a nyní je na trhu s nositelnou elektronikou již druhý. Meziroční růst konkrétně činil 13,8 %, přičemž tržní podíl Samsungu je nyní 9,2 %. K růstu významnou měrou přispěly jeho nové hodinky Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic a také přibalování bezdrátových sluchátek k jeho smartphonům.

První místo obhájil Apple, který v předmětném čtvrtletí dodal na trh 39,8 milionu hodinek a bezdrátových sluchátek. Meziročně zaznamenal pokles o 3,6 %, na Samsung má však s tržním podílem 28,8 % stále pohodlný náskok.

Na třetím místě skončilo Xiaomi, které na trh v předposledním kvartálu vyexpedovalo stejné množství nositelných zařízení jako Samsung (na rozdíl od něj však klade důraz zejména na fitness náramky), z roku na roku však vykázalo téměř 24% pokles. Jeho tržní podíl je nyní také 9,2 %.

První „nemedailovou“ pozici obsadil Huawei s 10,9 miliony dodaných nositelných zařízení a tržním podílem 7,9 % (meziročně zaznamenal růst o 3,7 %) a první pětici aktuálně největších výrobců wearables uzavírá indická společnost Imagine Marketing s 10 miliony dodaných nositelných zařízení a podílem 7,2 % (z roku na rok zaznamenala suverénně největší růst ze všech – o více než 206 %).

Související články

Dnes nejčtenější

.