Zavřít reklamu

Jedna z divizí Samsungu, společnost Samsung Display, je světově největším výrobcem malých OLED displejů používaných ve smartphonech a tabletech. Nedávno divize vstoupila na trh se středně velkými OLED obrazovkami se svými notebookovými displeji s vysokou obnovovací frekvencí. Společnost také vyrábí ohebné displeje pro „skládačky“ jako Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3.

Samsung Display nyní spustil nový web, na němž předvádí všechny form faktory, které jsou s jeho ohebnými OLED panely možné. Své ohebné displeje nazývá Flex OLED a dělí je do pěti kategorií – Flex Bar, Flex Note, Flex Square, Rollable Flex a Slidable Flex. Flex Bar je určen pro véčkové „ohýbačky“ jako Galaxy Z Flip 3, Flex Note pro laptopy s ohebnými displeji, Flex Square pro smartphony jako Galaxy Z Fold 3.

Rollable Flex je možné použít v zařízeních s rolovacími displeji a takováto zařízení bychom mohli vidět v budoucnu. A konečně, Slidable Flex je určen pro smartphony s vysouvacím displejem. Čínská společnost OPPO letos jeden takový smartphone, resp. prototyp smartphonu s názvem OPPO X 2021, ukázala, zatím jej však neuvedla na trh (a podle všeho ani neuvede).

Samsung Display se chlubí, že jeho ohebné OLED displeje disponují vysokým jasem, podporou obsahu HDR10+, nízkým poloměrem ohybu (R1.4) a v porovnání s konkurencí lepší ochranou displeje (UTG). Tvrdí také, že displeje je možné přehnout více než 200tisíckrát, což odpovídá 100 cyklů rozložení a složení každý den po dobu pěti let.

Související články

Dnes nejčtenější

.