Zavřít reklamu

Samsung u svých smartphonových vlajkových lodí tradičně používá čipy od Qualcommu nebo své vlastní čipsety Exynos, přičemž varianty se Snapdragonem tradičně dostává americký a čínský trh a zbytek světa čipy Samsungu. Nyní korejská média reportují, že korejský technologický gigant chce výrazně zvýšit podíl svých čipsetů v zařízeních Galaxy.

Podle korejského webu ET News, odkazujícího se na nejmenovaný zdroj z čipového průmyslu, chce Samsung v příštím roce zvýšit podíl čipsetů Exynos ve smartphonech Galaxy ze současných 20 % na 50–60 %.

Web také uvedl, že snaha Samsungu vyrobit více čipů Exynos se týká smartphonů nižší a střední třídy. Většinu nových budgetových telefonů korejského obra pohánějí čipy Qualcommu nebo MediaTeku, takže pro růst čipsetů Exynos je v tomto ohledu rozhodně prostor. Co ale tato snaha znamená pro vlajkové smartphony Samsungu? Zhruba toto – v létě známý leaker Tron tvrdil, že kvůli problémům s výtěžností chystaného špičkového čipu Samsungu Exynos 2200 dostane „snapdragoní“ variantu telefonů příští vlajkové řady Galaxy S22 více trhů.

Související články

Dnes nejčtenější

.