Zavřít reklamu

Samsung je jedním z největších výrobců polovodičových čipů na světě. Co do produkční kapacity a technologie však zaostává nad tchajwanským obrem TSMC. S ohledem na přetrvávající globální čipovou krizi jihokorejský gigant oznámil, že do roku 2026 plánuje svou výrobní kapacitu ztrojnásobit.

Samsung ve čtvrtek uvedl, že jeho slévárenská divize Samsung Foundry postaví alespoň jednu další továrnu na výrobu čipů a rozšíří produkční kapacitu ve stávajících výrobních zařízeních. Tento krok jí umožní lépe konkurovat jedničce trhu TSMC a nováčkovi na tomto poli, společnosti Intel Foundry Services.

Samsung již nějakou dobu jedná s americkými úřady o rozšíření své továrny v hlavním městě Texasu Austinu a postavení dalšího závodu buď v Texasu, Arizoně nebo New Yorku. Již dříve společnost oznámila, že hodlá vynaložit více než 150 miliard dolarů (zhruba 3,3 bilionu korun), aby se stala světově největším výrobcem polovodičových čipů.

Samsung Foundry v současnosti vyrábí čipy pro různé klienty, včetně gigantů jako IBM, Nvidia nebo Qualcomm. Společnost se nedávno nechala slyšet, že zahájila hromadnou výrobu 4nm čipů a že její čipy vyráběné 3nm procesem budou dostupné ve druhé polovině příštího roku.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.