Zavřít reklamu

V polovině roku šéfka společnosti AMD Lisa Su potvrdila, že pracuje se Samsungem na tom, aby přinesla technologii ray tracingu do telefonů. Samsung nyní v (již smazaném) příspěvku na čínské sociální síti Weibo potvrdil, že jeho připravovaný vlajkový čipset Exynos 2200 bude tuto technologii skutečně podporovat, a zveřejnil i obrázek, který ukazuje rozdíl mezi běžným mobilním GPU a GPU v Exynosu 2200.

Pro připomenutí – ray tracing je pokročilá metoda renderování 3D grafiky, jež simuluje fyzické chování světla. Díky tomu vypadají světlo a stíny ve hrách reálněji.

Exynos 2200 bude disponovat grafickým čipem postaveným na architektuře AMD RDNA2, která má kódové označení Voyager. Tuto architekturu nepoužívá jen řada grafických karet Radeon RX 6000, ale i konzole PlayStation 5 a Xbox Series X.

Samotný čipset nese kódové označení Pamir a Samsung by jej měl uvést na scénu ještě letos nebo na začátku příštího roku. Podobně jako současný vlajkový čipset Exynos 2100 by měl mít jedno vysoce výkonné procesorové jádro, tři středně výkonná jádra a čtyři úsporná jádra. GPU údajně dostane do vínku 384 stream procesorů, přičemž jeho grafický výkon by měl být oproti v současnosti používaným grafickým čipům Mali až o 30 % vyšší.

Očekává se, že Exynos 2200 bude pohánět mezinárodní varianty modelů řady Galaxy S22, a spekuluje se také o tabletu Galaxy Tab S8 Ultra.

Dnes nejčtenější

.