Zavřít reklamu

Po představení nových „skládaček“ Samsungu Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 minulý týden je čas, aby se do centra pozornosti leakerů dostala chystaná vlajková řada Galaxy S22. Jedním z jejích největším lákadel bude dozajista čipset Exynos 2200 s grafickým čipem od AMD. Podle leakera Trona odkazujícího na příspěvek z fóra jihokorejského webu Naver však nový čipset Samsungu nebude zdaleka dostupný všude.

Podle Tronova twitterového příspěvku bude čipset Exynos 2200 dostupný pouze na několika trzích světa, mezi něž prý nebude patřit ani domácí Jižní Korea. Nemá to prý nic společného s výkonem čipu, nýbrž s nízkou výtěžností a problémy se sériovou výrobou. Většina trhů by tak měla dostat chystaný vlajkový čip Qualcommu Snapdragon 898.

Jen pro připomenutí – současný vlajkový čip Samsungu Exynos 2100 pohání evropské, blízkovýchodní a korejské modely řady Galaxy S21. Samsung má evidentně plné ruce práce, jelikož podle všeho také pracuje na čipsetu Tensor pro chystané telefony Googlu Pixel 6 a Pixel 6 Pro, který podle nejnovějších neoficiálních zpráv sdílí velkou část „exynosové“ DNA.

Řada Galaxy S22 bude mít údajně stejný design jako letošní generace a Samsung by měl u ní také použít stejnou kapacitu operační a vnitřní paměti. Vylepšen by však měl být fotoaparát – modely Galaxy S22 a S22+ budou údajně disponovat vylepšeným 108MPx snímačem Samsungu a model Ultra dokonce 200MPx fotoaparátem s puncem společnosti Olympus. Již dříve také unikly údajné velikosti displejů jednotlivých modelů; u základního by měla činit 6,06 nebo 6,1 palců, „pluskového“ 6,5, 6,55 či 6,6 palců a u nejvyššího 6,8 nebo 6,81 palců. Řada bude s největší pravděpodobností představena v lednu nebo únoru příštího roku.

Související články

Dnes nejčtenější

.