Zavřít reklamu

Nové „skládačky“ Samsungu Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 se oproti předchůdcům chlubí podstatně větší odolností a silnějším a robustnějším kloubovým mechanismem. První zmíněný telefon to v praxi již potvrdil, nyní testem odolnosti prošel i třetí Flip. Konkrétně prošel testem odolnosti youtubera Zacka Nelsona z populárního kanálu JerryRigEveryThing. A vedl si více než zdatně.

Nelson jako vždy začal s testem odolnosti displeje vůči poškrábání. Vnější obrazovka Flipu 3 začala ukazovat škrábance při použití „rypátka“ stupně 6 Mohsovy stupnice tvrdosti. Při použití o stupeň tvrdšího „rypátka“ pak již byly na displeji patrné hlubší rýhy. Pokud jde o vnitřní displej, na tom se začaly tvořit škrábance již při použití hrotu stupně tvrdosti 1 a 2.

Druhým testem byl test odolnosti vůči ohni (přesněji řečeno ohni ze zapalovače) – v něm začaly obě obrazovky vykazovat známky popálení až po 25 sekundách.

Telefon si vedl velmi dobře, ba přímo skvěle, i v testu ohýbání – jeho kloub se nerozlomil ani po několika pokusech. Bezchybně a tiše fungoval i poté, co na něj byla vysypána špína a prach. To je oproti první generaci skládacích smartphonů Samsungu obrovské zlepšení. Nový Flip si tedy od Nelsona po zásluze odnesl „palec nahoru“.

Související články

Dnes nejčtenější

.