Zavřít reklamu

Před několika dny jsme informovali o tom, že výrobu příští „budgetové vlajky“ Samsungu Galaxy S21 FE provázejí problémy. Nyní do éteru pronikly další nepříliš povzbudivé zprávy – podle nich korejský technologický obr zvažuje, jestli telefon vůbec uvede na scénu.

O tom, že Galaxy S21 FE nemusí být na trh vůbec uveden, informoval s odvoláním na nejmenovaného představitele Samsungu web ddaily.co.kr. Tento činitel měl pro web uvést, že korejský gigant plánoval telefon představit v polovině října, ale že tuto akci nakonec zrušil. V současnosti prý společnost „přezkoumává launch jako takový“.

Podle webu zde mohou být dva důvody, proč by Samsung mohl uvažovat o zrušení Galaxy S21 FE. Prvním je přetrvávající globální čipová krize a druhým velmi dobré prodeje ohebného telefonu Galaxy Z Flip 3; ten se údajně prodává mnohem lépe, než Samsung očekával. Nová véčková „skládačka“ také používá čipset Snapdragon 888 a vzhledem k okolnostem by bylo logické, aby Samsung jeho omezené zásoby raději použil na momentálně „horké zboží“.

Zdá se, že korejský smartphonový kolos nechce dělat více věcí najednou a že své prostředky na marketing chce vydávat na třetí Flip. Je také možné, že si Samsung s ohledem na nedávné představení iPhonů 13 a chystané Pixely 6 není jistý, jestli by mezi nimi jeho nová „budgetová vlajka“ uspěla tak, jak by si představoval.

Pokud se Samsung rozhodne Galaxy S21 FE nezrušit, bude mít podle všeho značně omezenou dostupnost, tak aby společnost měla nadále dostatek čipů Snapdragon 888 pro Flip 3. Podle neoficiálních zpráv ze začátku léta bude telefon k dostání pouze v Evropě a USA.

Související články

Dnes nejčtenější

.