Zavřít reklamu

Minulý týden Samsung představil nové skládací smartphony Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3. Druhý jmenovaný stejně jako první disponuje výkonným hardwarem, včetně čipsetu Snapdragon 888, 8 GB operační paměti typu LPDDR5 a 128 nebo 256GB úložištěm UFS 3.1. Nyní však vyšlo najevo, že postrádá jednu z nejlepších funkcí korejského giganta na zvýšení produktivity.

Touto funkcí je Samsung DeX, která se mezi fanoušky Samsungu těší velké popularitě. Do vínku ji nedostal ani původní Flip, ani Flip 5G, minulý rok se však spekulovalo, že by ji mohly dostat prostřednictvím softwarové aktualizace. To se ovšem zatím nestalo. Mnoho uživatelů těchto „skládaček“ si na oficiálních fórech Samsungu na absentující DeX poměrně hlasitě stěžuje, Samsung však dosud nepotvrdil, jestli funkce na tato zařízení nakonec dorazí.

Když se telefon připojí k monitoru nebo televizoru přes kabel USB-C na HDMI nebo prostřednictvím funkce Wi-Fi Direct, DeX mu umožní fungovat jako svého druhu desktopové PC. Uživatel může vytvářet a upravovat dokumenty, brouzdat po internetu ve standardním víceoknovém browseru a na větší obrazovce si prohlížet fotografie nebo sledovat videa. DeX funguje i na počítačích, což je skvělé pro přenášení souborů mezi telefonem a PC.

Související články

Dnes nejčtenější

.