Zavřít reklamu

Samsung „to“ zase neuhlídal. Jen několik dní do představení nového ohebného telefonu Galaxy Z Fold 3 unikly jeho údajné kompletní specifikace. Zároveň do éteru pronikly nové rendery, které telefon tentokrát ukazují v pouzdře pro dotykové pero S Pen.

Podle webu WinFuture, jehož úniky jsou obvykle přesné, dostane třetí Fold do vínku dva Dynamic AMOLED 2X displeje, které budou podporovat 120Hz obnovovací frekvenci. Vnější obrazovka prý bude mít úhlopříčku 6,2 palců a rozlišení 832 x 2260 px a vnitřní displej velikost 7,6 palců s rozlišením 1768 x 2208 px.

Zařízení prý bude tenčí než jeho předchůdce. V otevřeném stavu má jeho tloušťka činit 6,4 mm (oproti 6,9 mm) a v zavřeném stavu 14,4 mm (oproti 16,8 mm). Oproti „dvojce“ má být také o něco lehčí, konkrétně prý bude vážit 271 g (vs. 282 g). Fold 3 má být také velmi odolný, vydrží prý 200 tisíc otevíracích/zavíracích cyklů, což je stejné jako otevírání telefonu stokrát za den po dobu pěti let. Pokud jde o odolnost proti vodě a prachu, „skládačka“ má splňovat standard IPX8 (nebude tedy prachuvzdorná, jen voděodolná).

Smartphone má pohánět čipset Snapdragon 888, který prý doplní 12 GB operační paměti a 256 nebo 512 GB (nerozšiřitelné) vnitřní paměti.

Fotoaparát má být trojitý s rozlišením 12 MPx, přičemž hlavní snímač prý bude disponovat objektivem se světelností f/1.8, optickou stabilizací obrazu a technologií dual pixel autofokus, druhý teleobjektivem se světelností f/2.4 s 2x přiblížením a optickou stabilizací obrazu a třetí ultraširokoúhlým objektivem se světelností f/2.2 a úhlem záběru 123°. Jak již odhalily předchozí úniky a ten nejnovější potvrdil, telefon bude mít poddisplejový selfie fotoaparát s rozlišením 4 MPx a také klasickou selfie kamerku s rozlišením 10 MPx.

Součástí výbavy má být na boku umístěná čtečka otisků prstů, stereo reproduktory a NFC. Chybět nemá ani podpora 5G sítí, eSIM a standardů Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0.

Baterie má disponovat kapacitou 4400 mAh (to je o 100 mAh méně než u předchůdce) a podporou rychlého nabíjení s výkonem 25 W. Podporováno má být též bezdrátové nabíjení.

Galaxy Z Fold 3 se má nabízet v zelené, černé a stříbrné barvě a jeho cena bude podle staršího leaku začínat na 1 899 eurech (zhruba 48 200 korun). Představen bude již ve středu v rámci akce Galaxy Unpacked a do prodeje údajně vstoupí koncem měsíce.

Související články

Dnes nejčtenější

.