Zavřít reklamu

Máme dobré zprávy pro majitele smartphonů řady Galaxy S21. Samsung totiž ústy jednoho z komunitních manažerů oznámil, že již brzy vydá betaverzi z Androidu 12 vycházející nadstavby One UI 4.0.

Zdá se, že Samsung chce přinést příští verzi Androidu a nadstavby One UI na svá zařízení dříve než v minulých letech. Například loni lákal na veřejné vydání beta programu nadstavby One UI 3.0 pro telefony řady Galaxy S20 na konci září, takže letos je to o necelé dva měsíce dříve. Kdy přesně má beta One UI 4.0 dorazit, korejský technologický obr neuvedl, podle „zákulisních“ zpráv to však bude zhruba za měsíc.

A co by měla nová verze nadstavby přinést? Spíše jen kosmetické změny. Podle neoficiálních informací se například ikony, barevné schéma a animace změní tak, aby byly podobné vzhledu Androidu 12, využívajícímu nový designový jazyk Material You. Kromě toho by nová nadstavba měla přijít se softwarovými optimalizacemi vylepšujícími výkon čipsetů Snapdragon 888 a Exynos 2100, drobnými vylepšeními bezpečnostní platformy Knox nebo velkým změnami v aplikaci Samsung Notes, což bude zřejmě souviset tím, že se zvyšuje počet zařízení podporujících dotykové pero S Pen.

S ohledem na loňský beta program je nanejvýš pravděpodobné, že beta nové verze One UI nebude exkluzivní pro telefony Galaxy S21, ale že ji Samsung zpřístupní i pro starší vlajkové lodě a některé modely střední třídy.

Související články

Dnes nejčtenější

.