Zavřít reklamu

Samsung se již dříve zmiňoval o tom, že v budoucnu chce vyrábět tenčí ohebné telefony, a podle všeho tomu tak u jeho příští ohebné „vlajky“ Galaxy Z Fold 3 skutečně bude. Telefon totiž právě získal čínskou certifikaci TENAA, která odhalila jeho rozměry a také některé klíčové parametry.

Podle certifikace TENAA dostane třetí Fold do vínku (v otevřeném stavu) rozměry 158,2 x 128,1 x 6,4 mm, což znamená, že bude o 0,5 milimetrů tenčí (a také nepatrně menší) než jeho předchůdce. Certifikace kromě toho odkryla, že zařízení bude disponovat 6,2palcovým vnitřním displejem, Androidem 11, duální baterií s kapacitou 2155 a 2345 mAh (dohromady tedy 4500 mAh), GPS, podporou 5G sítí a dvou SIM karet.

Podle předchozích úniků Samsung telefon vybaví 7,55palcovým hlavním displejem s podporou 120Hz obnovovací frekvence, čipsetem Snapdragon 888, 12 nebo 16 GB operační paměti, 256 či 512 GB vnitřní paměti a trojitým fotoaparátem s rozlišením 12 MPx ((hlavní by měl mít světelnost objektivu f/1.8 a optickou stabilizaci obrazu, druhý ultraširokoúhlý objektiv a třetí disponovat teleobjektivem a optickou stabilizací obrazu). Dále by měl mít podporu dotykového pera S Pen, poddisplejový fotoaparát s rozlišením 16 MPx, blíže nespecifikovaný stupeň krytí IP, stereo reproduktory, na boku umístěnou čtečku otisků prstů a podporu rychlého nabíjení s výkonem 25 W.

Galaxy Z Fold 3 bude společně s další „skládačkou“ Galaxy Z Flip 3 a novými chytrými hodinkami Galaxy Watch 4 a bezdrátovými sluchátky Galaxy Buds 2 představen 11. srpna.

Související články

Dnes nejčtenější

.