Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek víte, Samsung má v plánu zřejmě v srpnu představit chytré hodinky Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch Active 4. O nich již víme, že budou softwarově postaveny na novém systému WearOS, a známe i jejich některé údajné funkce a parametry. Nyní známý leaker Max Weinbach do éteru vypustil zprávu, že hodinky budou mít významnou zdravotní „vychytávku“ – senzor BIA.

Senzor BIA (Bio-Electrical Impedance Analysis; bioelektrická impedanční analýza) se používá ve zdravotnictví k měření tělesného tuku. Dokáže zobrazit procento tělesného tuku vzhledem k podílu netukové tělesné hmoty. Jedná se o nezbytnou součást hodnocení zdraví člověka a jeho výživového stavu.

Začátkem roku se spekulovalo, že Galaxy Watch 4 budou disponovat senzorem pro měření hladiny cukru v krvi, ten však podle novějších leaků budou hodinky postrádat. Nahradit by jej mohl právě senzor BIA. Galaxy Watch 4 podle dosavadních neoficiálních zpráv dostanou do vínku nový 5nm čip Samsungu, otočnou lunetu, stupeň odolnosti IP68, mikrofon, reproduktor, LTE, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 5 LE, NFC, bezdrátové nabíjení a údajně se budou nabízet ve velikostech 41 a 45 mm.

Související články

Dnes nejčtenější

.