Zavřít reklamu

Před pár dny jsme vás informovali o tom, že příští „budgetová vlajková loď“ Samsung Galaxy S21 FE se zřejmě o jeden nebo dva měsíce opozdí (původně se mělo za to, že dorazí společně s novými „skládačkami“ Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 v srpnu). Podle nejnovějšího leaku by však zdržení mohlo být delší.

Podle zdrojů obvykle dobře informovaného webu SamMobile se Samsung rozhodl launch telefonu odložit na poslední čtvrtletí letošního roku. Galaxy S21 FE by tak mohl být uveden na scénu až za půl roku. Hlavním důvodem je prý nedostatek čipů. Tento problém neovlivnil pouze smartphony korejského technologického giganta, ale i některé jeho nové notebooky, kdy na mnoha trzích jsou velmi těžko k sehnání. Nutno dodat, že Samsung v tom není zdaleka sám, globální čipovou krizí trpí mnoho dalších technologických společností.

Galaxy S21 FE bude podle dosavadních neoficiálních informací disponovat Super AMOLED displejem typu Infinity-O s úhlopříčkou 6,5 palců, rozlišením FHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz, čipem Snapdragon 888, 6 nebo 8 GB operační paměti, 128 či 256 GB vnitřní paměti, trojitým fotoaparátem s rozlišením třikrát 12 MPx, 32MPx přední kamerkou, poddisplejovou čtečkou otisků prstů, stereo reproduktory, stupněm odolnosti IP68, podporou 5G sítí a baterií s kapacitou 4500 mAh a podporou 25W rychlého nabíjení (pravděpodobná je i podpora rychlého bezdrátového nabíjení a reverzního bezdrátového nabíjení).

Na domácím trhu by jeho cena měla startovat na 700–800 tisících wonů (zhruba 13–15 tisíc korun).

Související články

Dnes nejčtenější

.