Zavřít reklamu

Samsung koncem předminulého roku zavřel oddělení pro vývoj vlastních procesorů, protože jádra Mongoose ve srovnání s designy od společnosti ARM výkonově pokulhávaly. Qualcomm přestal používat vlastní jádra před mnoha lety. To se však nyní může změnit, alespoň podle nové zprávy z Jižní Koreje.

Podle leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem Tron, který cituje jihokorejský web Clien, se Samsung snaží do svých služeb získat někdejší inženýry z Applu a AMD, z nichž jeden se velkou měrou podílel na vývoji vlastních čipů cupertinského technologického obra. Tento nejmenovaný inženýr prý požaduje, aby měl plnou kontrolu nad svým vlastním týmem a mohl si vybrat, koho si do tohoto týmu přivede.

Samsung podle všeho není spokojen s výkonem nedávno představeného procesorového jádra Cortex-X2 a hledá výkonnější řešení. Jihokorejský technologický gigant již spolupracuje s Googlem na vývoji jeho vlastního čipsetu a s AMD na integrování grafického čipu RNDA2 do čipsetu Exynos.

Qualcomm, který před několika měsíci koupil společnost Nuvia, by měl již brzy představit vlastní procesorové návrhy. Nuvii založili bývalí inženýři Applu, kteří se podíleli na vývoji jeho čipů M1, A14 a starších. Zdá se, že lidé, kteří pracovali na čipsetech Applu, jsou nyní v technologickém světě velmi žádaným zbožím.

Související články

Dnes nejčtenější

.