Zavřít reklamu

Samsung začátkem letošního roku oznámil, že jeho příští špičkový čipset Exynos bude disponovat grafickým čipem od AMD. Neuvedl nicméně žádný časový rámec ani detaily. Některé z těchto detailů nyní odkrylo na veletrhu Computex 2021 právě AMD.

Šéfka AMD Lisa Su na letošním ročníku počítačového veletrhu Computex oficiálně potvrdila, že součástí příštího vlajkového Exynosu bude grafický čip s architekturou RDNA2. Nové GPU, které se poprvé dostane do mobilních zařízení, se bude chlubit pokročilými funkcemi, jako je ray tracing a variabilní rychlost stínování. RNDA2 je nejnovější grafickou architekturou AMD a jsou na ní postaveny  například grafické karty řady Radeon RX 6000 nebo GPU konzole PS5 a Xbox Series X/S. Samsung podle Su bližší informace o svém novém čipsetu odhalí ještě letos.

Čipsety Exynos byly v minulosti kritizovány za slabší výkon grafického čipu a škrcení výkonu. Příští vlajkový Exynos by díky GPU od AMD měl nabídnout výrazně lepší výkon ve hrách a obecně lepší grafický výkon. Podle předchozích „zákulisních“ zpráv bude prvním čipsetem Samsungu, který bude grafickým čipem AMD disponovat, Exynos 2200, jejž by měly používat jak smartphony, tak notebooky.

Související články

Dnes nejčtenější

.