Zavřít reklamu

Samsung možná odložil své ambice na poli virtuální reality, nicméně může hrát stěžejní roli v plánech společnosti Sony na její „next-gen“ VR headset PSVR 2. I když řada výrobců VR headsetů v nich používá LCD technologii, Sony chce u PSVR 2 údajně použít OLED technologii Samsungu.

Jak LCD, tak OLED displejové technologie mají při použití ve VR své plusy a minusy. OLED technologie je známa tím, že nabízí lepší kontrast a dobu odezvy, zatímco LCD VR panely mohou mít vyšší rozlišení a ne tak patrný efekt „dveří na obrazovce“ (efekt, kdy se zdá, že uživatel se na svět dívá skrze síťovou obrazovku).

Sony podle agentury Bloomberg plánuje PSVR 2 uvést na trh koncem příštího roku. Ani japonský technologický obr, ani Samsung, resp. jeho divize Samsung Display, se k věci nevyjádřily. Původní headset PlayStation VR byl do prodeje uveden v roce 2016 a používal 120Hz AMOLED displej Samsungu. Panel měl úhlopříčku 5,7 palců a na VR headset poměrně nízké rozlišení – 1920 x 1080 px (960 x 1080 px na každé oko).

Specifikace údajného OLED displeje Samsungu pro PSVR 2 v tuto chvíli nejsou známy, lze však očekávat, že panel nabídne vyšší rozlišení a hustotu pixelů. Samsung se již delší dobu u těchto displejů snaží posouvat meze hustoty pixelů, nicméně jeho první OLED panel slibující hustotu 1000 ppi má dorazit až v roce 2024.

Dnes nejčtenější

.