Zavřít reklamu

Samsung a Google tento týden potvrdily, že budoucí chytré hodinky prvně jmenovaného již nepoběží na systému Tizen OS, nýbrž na nové verzi platformy WearOS s názvem WearOS 3, kterou vyvíjejí společně. Ta by měla přinést například přepracované uživatelské rozhraní nebo větší svobodu výrobcům třetích stran v úpravách systému. Jedněmi z prvních hodinek, které jej budou používat, budou Galaxy Watch Active 4, které se podle nejnovějšího leaku budou od svého předchůdce Galaxy Watch Active 2 lišit zásadně jak zvnějšku, tak zevnitř.

Podle známého leakera Ice universe nebudou Galaxy Watch 4 Active disponovat 2,5D skleněným panelem kryjícím kruhový displej, nýbrž 2D plochým panelem, což vyvolává otázku, co bude s virtuální lunetou. Fyzický (nepohyblivý) rámeček obklopující aktivní část displeje prý bude užší a tělo hodinek (včetně rámu) by mohlo být vyrobeno ze slitiny titanu.

Samsung ve všech svých chytrých hodinkách používá již od roku 2018 stejný čipset – Exynos 9110, postavený na 10nm výrobním procesu. Nyní zřejmě přišel čas na změnu, protože podle leakera bude Galaxy Watch Active 4 pohánět zatím blíže nespecifikovaný 5nm čip. Ten by měl nejen zvýšit výkon hodinek, ale také zlepšit jejich energetickou efektivitu, což by mohlo přispět k lepší výdrži baterie na jedno nabití. Stejný čip budou pravděpodobně používat i další chystané hodinky Samsungu Galaxy Watch 4.

V tuto chvíli není známo, kdy by Samsung mohl nové hodinky představit. Není vyloučeno, že to bude v srpnu, kdy podle nejnovějších neoficiálních informací uvede na scénu nové skládací smartphony Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3.

Související články

Dnes nejčtenější

.