Zavřít reklamu

Samsung na akci Display Week 2021 demonstroval, jak má z jeho pohledu vypadat „ohebná“ budoucnost, a nejen to. Odhalil zde nadvakrát ohnutý displej, obří ohebný panel pro skládací tablety i vysouvací obrazovku a displej se zabudovaným selfie fotoaparátem.

O tom, že Samsung pracuje na nadvakrát ohnutém zařízení, se již nějakou dobu spekulovalo, nyní je to tedy potvrzené. Dvojitě ohebný panel může být součástí zařízení, které se bude otevírat jak směrem dovnitř, tak ven. Když je panel přeložený nadvakrát, zařízení s ním je možné používat jako smartphone, a když je rozložený, činí jeho (maximální) velikost 7,2 palců.

Stejně tak je zajímavý obří ohebný panel, který naznačuje, že ohebné tablety Samsungu už klepou na dveře. Ve složeném stavu má velikost 17 palců a poměr stran 4:3, v rozloženém vypadá téměř jako monitor. Tablet s takovýmto displejem bude jistě mnohem univerzálnější než běžný tablet.

Pak je tu vysouvací (rolovací) displej, který byl také dlouho předmětem spekulací. Tato technologie umožňuje roztáhnout obrazovku horizontálně bez nutnosti jakýchkoli ohybů. Něco podobného jsme mohli vidět u nedávno představeného konceptu ohebného telefonu společnosti TCL.

Kromě toho se jihokorejský technologický obr pochlubil displejem s integrovaným selfie fotoaparátem. Technologii ukázal na notebooku, který má díky ní zcela minimální rámečky. Touto technologií bude podle všeho disponovat i ohebný telefon Galaxy Z Fold 3.

Související články

Dnes nejčtenější

.