Zavřít reklamu

Dlouho očekávaná akce Unpacked od Samsungu se koná až zítra, firma ale své Galaxy Watch Active 2 představila již nyní. Co všechno nabízí druhá generace chytrých hodinek od Samsungu?

Řada spekulací, kterými jsme vás zásobovali v průběhu uplynulých několika týdnů, se skutečně potvrdila. Galaxy Watch Active 2 budou k dostání ve 44mm i 40mm variantě s AMOLED displeji o úhlopříčce 1,4 a 1,2 palce a rozlišením 360 x 360 pixelů. Obě verze jsou osazeny procesorem Exynos 9110, 768MB RAM (v případě LTE modelu 1,5GB RAM) a 4GB úložištěm. Zatímco větší model disponuje baterií s kapacitou 340mAh, 40mm verzi pohání 247mAh baterie. K připojení ke smartphonu používají Galaxy Watch Active 2 protokol Bluetooth 5.0. Obě verze se vyznačují odolností třídy IP68 a armádní certifikací MIL-STD-810G. K dostání bude hliníková varianta s FKM páskem i verze z nerez oceli s koženým řemínkem – ta ale bude k dispozici pouze v LTE variantě a velikosti 44mm. Další z potvrzených specifikací je absence rotačního rámečku – namísto něj jsou Galaxy Watch Active 2 vybaveny digitální, dotykově ovládanou lunetou.

Zdroj obrázků: Samsung

Galaxy Watch Active 2 dokáží sledovat přes 39 druhů pohybové aktivity, z toho vybrané druhy (běh, cyklistika, chůze, plavání a další) zvládnou hodinky monitorovat automaticky. Běžci jistě ocení funkci Running Coach s možností nastavení více druhů běhu. Kromě nástrojů pro fitness nabízí Galaxy Watch Active 2 také užitečné zdravotní funkce. Patří mezi ně například možnost sledování úrovně stresu, vylepšený monitoring spánku a dokonce také EKG. Posledně jmenovaná funkce bude ale nicméně k dispozici až později v rámci aktualizace.

Ti, kteří si potrpí na sladěný outfit, jistě ocení funkci My Style, umožňující barevné sladění ciferníku s aktuálním oblečením. Samozřejmostí je také možnost dálkového ovládání fotoaparátu s prohlížením náhledů fotografií i videí přímo na displeji hodinek. Tato funkce by měla být k dipozici majitelům modelů Galaxy S10e, S10, S10+, Galaxy S10 5G, Galaxy Note 9, Galaxy S9 a Galaxy S9+.

Galaxy Watch Active 2 měly být k dostání od 13. září, cena 40mm verze začíná na 7499 Kč a cena 44mm verze na 7999 Kč.

Galaxy Watch Active 2 3

Související články

Dnes nejčtenější

.