Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek víte, Samsung začátkem roku v rámci veletrhu CES 2021 představil své první televizory Neo QLED. Až dosud se však nevědělo, že disponují čipem s podporou standardu Wi-Fi 6E pro rychlejší bezdrátové připojení. Odkryl to sám Samsung.

Konkrétně se mohou čipem MT7921AU z dílny MediaTeku chlubit nejvyšší modely QN900A a QN800A. Čip podporuje standard Bluetooth 5.2 a umožňuje maximální přenosovou rychlost 1,2 GB/s (za předpokladu, že uživatel má router s podporou Wi-Fi 6E a dostatečně rychlé připojení k internetu). Bluetooth 5.2 přináší širší dosah, vyšší přenosovou rychlost dat a nativně podporuje plně bezdrátová sluchátka a kvalitnější audio kodeky.

Samsung byl první značkou na světě, která v loňském roce představila televizor s podporou standardu Wi-Fi 6, a nyní se stal prvním, kdo  uvedl na scénu televizor podporující Wi-Fi 6E. Jako první na světě tento standard podporuje i smartphone Galaxy S21 Ultra.

Uživatelé díky pomalu se rozšiřujícímu nejnovějšímu standardu Wi-Fi mohou zažít špičkovou bezdrátovou technologii přinášející vyšší rychlost přenosu dat a rychlý přístup k internetovým službám, jako je streamování videa v rozlišení 8K a cloudové hraní ve vysokém rozlišení.

Související články

Dnes nejčtenější

.