Zavřít reklamu

Vnější displej chystaného skládacího smartphonu Samsungu Galaxy Z Fold 3 bude podle nejnovějšího úniku menší, než se předpokládalo. Zatímco externí obrazovka Galaxy Z Fold 2 měla velikost 6,2 palců, u „trojky“ prý bude její velikost činit jen 5,4 palců.

Nový leak také tvrdí, že vnější displej bude typu Super AMOLED, bude disponovat poměrem stran 25:9 a rozlišením 816 x 2260 px. Zde by tedy oproti předchůdci neměla být žádná změna.

Podle předchozích „zákulisních“ zpráv bude mít hlavní displej Galaxy Z Fold 3 velikost 7,55 palců (i ten by tedy měl být menší než u předchůdce, i když jen o 0,05 palců). Telefon by měl kromě toho do vínku dostat čipset Snapdragon 888, minimálně 12 GB operační paměti, alespoň 256 GB interní paměti, baterii s kapacitou 4500 mAh, podporu 5G sítí a softwarově být postaven na Androidu 11 s uživatelskou nadstavbou One UI 3.5. Údajně bude také mít ochranu proti stříkající vodě, podporu dotykového pera S Pen a jako první smartphone Samsungu poddisplejový fotoaparát. Dostupný by měl být minimálně ve dvou barvách – černé a zelené.

Galaxy Z Fold 3 by mohl být uveden na scénu v červnu nebo červenci.

Související články

Dnes nejčtenější