Zavřít reklamu

Jak si možná vzpomínáte, dva roky starý Galaxy S10 byl prvním smartphonem na světě, který podporoval standard Wi-Fi 6. Minulý týden Samsung uvedl na scénu světově první telefon s podporou novějšího Wi-Fi standardu – Wi-Fi 6E. Je jím nejvyšší model nové vlajkové řady Galaxy S21 – S21 Ultra.

Nový bezdrátový standard používá 6GHz pásmo ke zdvojnásobení teoretické rychlosti datového přenosu z 1,2 GB/s na 2,4 GB/s, což umožňuje čip společnosti Broadcom. S21 Ultra je konkrétně vybavena čipem BCM4389 a disponuje také podporou standardu Bluetooth 5.0. Vyšší rychlosti Wi-Fi spárované s routery certifikovanými na Wi-Fi 6E umožní rychlejší stahování i nahrávání. S novým standardem tak bude rychlejší a snadnější např. streamování videí v rozlišeních 4 a 8K, stahování velkých souborů či kompetitivní online hraní.

V tuto chvíli mají 6GHz pásmo připravené k používání podle všeho jen dvě země světa – Jižní Korea a USA. Nicméně by se k nim ještě letos měla přidat Evropa a země jako Brazílie, Chile nebo Spojené arabské emiráty. Nový standard podporují oba čipsety, které Ultru pohánějí, tedy Exynos 2100 a Snapdragon 888, jež v oblasti konektivity nabízejí také podporu 5G, Bluetooth 5.0, GPS, NFC a USB-C 3.2.

Související články

Dnes nejčtenější

.