Zavřít reklamu

Facebook včera informoval, že mezi říjnem a prosincem loňského roku na své platformě smazal 1,3 miliardy falešných účtů a že boje s dezinformacemi se účastní více než 35 tisíc lidí. Uvedl také, že odstranil přes tucet milionů informací týkajících se koronaviru a s ním souvisejících vakcín, které globální zdravotní experti označili jako dezinformace.

Facebook se o tyto informace podělil před inspekcí Výboru pro energetiku a obchod americké Sněmovny reprezentantů, která má zjistit, jak se technologické platformy včetně sociálního obra vypořádávají právě s problematikou „fake news“.

„V posledních třech letech jsme z naší platformy odstranili přes sto sítí vykazujících koordinované neautentické chování (CIB; coordinated inauthentic behavior) a o našem úsilí informovali veřejnost prostřednictvím zpráv CIB,“ napsal Facebook na svém blogu.

Facebook, pod nějž patří další populární sociální média a platformy pro posílání zpráv, jako je Instagram nebo WhatsApp, poznamenal, že mnoho uživatelů může zveřejňovat dezinformace „v dobré víře“. Aby se toto nedělo, vybudoval podle svých slov globální síť více než osmdesáti nezávislých ověřovatelů faktů, kteří kontrolují obsah ve více než 60 jazycích.

Související články

Dnes nejčtenější

.