Zavřít reklamu

I když Samsung začal v displejích svých smartphonů používat vysoké obnovovací frekvence již loni, jeho úhlavní smartphonový rival Apple tuto technologii do svých telefonů ještě neimplementoval. Cupertinský technologický gigant měl použít 120Hz displeje v iPhonu 12, k tomu však nakonec nedošlo – údajně kvůli jeho obavám z přílišné energetické náročnosti takových obrazovek. Nyní do éteru pronikla zpráva, že se rozhodl v iPhonu 13 použít LTPO OLED panely Samsungu.

Podle zprávy, kterou přinesl obvykle dobře informovaný korejský web The Elec, Apple použije v iPhonu 13 LTPO OLED panely Samsungu, které podporují variabilní 120Hz obnovovací frekvenci. Cupertinský obr si je prý již objednal.

OLED panely s technologií LTPO (Low-Temperature Polycrystalline Oxide) v porovnání s běžnými OLED panely spotřebovávají méně energie, protože mohou měnit obnovovací frekvenci displeje. Například při navigaci v UI a skrolování obrazovky se frekvence může automaticky přepnout na 120 Hz, zatímco při sledování videa se může snížit na 60 nebo 30 Hz. A pokud se na obrazovce nic neděje, frekvence může jít ještě níže, a to až na 1 Hz, čímž se šetří energie ještě více.

Apple prý 120Hz LTPO OLED panely Samsungu použije v modelech iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, zatímco iPhone 13 a iPhone 13 Mini by se měly spokojit s 60Hz OLED displeji.

Související články

Dnes nejčtenější

.