Zavřít reklamu

Prodeje telefonů nové vlajkové řady Samsungu Galaxy S21 na v pro něj klíčových trzích nevykazují příliš velké známky zpomalení. Podle posledních zpráv z branže prodeje Galaxy S21 za první měsíc v USA, které jsou stále nejdůležitějším smartphonovým trhem na světě, trojnásobně překonaly prodeje loňské řady Galaxy S20.

Přímé srovnání s loňskou řadou nicméně poněkud kulhá – především kvůli větší ochotě korejského technologického obra snížit ceny smartphonů nové špičkové řady mnohem dříve, než se tak stalo u jejich předchůdců.

Novou zprávu přinesla marketingově-výzkumná společnost Strategy Analytics. Uvedla v ní také, že největší podíl na prodejích v USA má Galaxy S21 Ultra, a to ze 40 procent. To je bez nadsázky impozantní číslo, když vezmeme v úvahu cenové rozdíly napříč jednotlivými modely (nejvyšší model oproti zbývajícím dvěma stojí o několik stovek dolarů více).

I když se v posledních letech odehrávaly nejtvrdší boje na poli smartphonů na druhé straně světa, USA zůstanou pro každého velkého výrobce smartphonů klíčovým trhem, dokud budou zohledňovat ziskové marže.

Související články

Dnes nejčtenější