Zavřít reklamu

Telefony řady Samsung Galaxy M jsou díky kombinaci výborných specifikací a relativně nízkých cen již delší dobu velkým hitem na trzích jako Indie. Žádný model zhruba dva roky staré řady však dosud nenabídl podporu 5G. To by se ale nyní mělo změnit, protože podle certifikace organizace Wi-Fi Alliance technologický obr pracuje na zařízení s modelovým označením SM-M426B, což by měla být 5G verze telefonu Galaxy M42.

Certifikační dokumenty také odhalily, že smartphone bude softwarově postaven na Androidu 11. Pravděpodobně se však nejedná o úplně nový telefon – podle Bluetooth certifikace je to jen přeznačený Galaxy A42 5G. To znamená, že specifikace „novinky“ budou poněkud skromnější než ty, které zákazníci od modelů řady Galaxy M očekávají.

Galaxy A42 dostal do vínku například 6,6palcový AMOLED displej s rozlišením 720 x 1600 px a 5000mAh baterii s 15W rychlým nabíjením, zatímco ve stejné cenové relaci mají všechny smartphony řady Galaxy M displeje s rozlišením FHD+, baterie s kapacitou 6000 či 7000 mAh a minimálně dva podporují rychlé nabíjení s výkonem 25 W.

Vzhledem k tomu, že o telefonu je v tuto chvíli známo minimum informací, je těžké říci, jestli to nakonec skutečně bude přeznačený Galaxy A42 5G, nebo něco úplně jiného. Z toho vyplývá, že není ani známo, kdy by mohl být uveden na scénu.

Související články

Dnes nejčtenější

.