Zavřít reklamu

Samsung Galaxy A82 5G, nástupce telefonu Galaxy A80 s unikátním řešením selfie fotoaparátu, je o krok blíže uvedení na scénu. Obdržel totiž certifikaci organizace Bluetooth SIG.

Certifikační dokumenty odhalily, že Galaxy A82 5G bude podporovat standard Bluetooth 5 LE. Dokumenty toho mnoho dalšího neuvádějí, takže si budeme muset počkat, až se o telefonu v příštích týdnech objeví více informací.

Smartphone se každopádně minulý týden „vynořil“ v benchmarku Geekbench, který odkryl, že jej bude pohánět přes dva roky starý čipset Snapdragon 855, jejž doplní 6 GB operační paměti (s ohledem na jeho předchůdce je pravděpodobné, že bude dostupný i ve variantě s 8 GB). Softwarově bude podle populární aplikace na měření výkonu postavený na Androidu 11. Jakou verzi nadstavby One UI bude používat, není jasné, patrně to však bude ta nejnovější – 3.1.

Je také pravděpodobné, že smartphone dostane do vínku minimálně trojitý fotoaparát, do displeje zabudovanou čtečku otisků prstů nebo podporu rychlého nabíjení s výkonem 25 W.

V tuto chvíli není známo, jestli telefon po svém předchůdci zdědí design předního fotoaparátu. Vzhledem k tomu, že Galaxy A80 nebyl žádným velkým hitem, je však pravděpodobnější možností, že Samsung v této oblasti udělá větší změny. V tuto chvíli také nevíme, kdy by zařízení mohlo být představeno, podle různých spekulací by to ale mohlo být ve druhé polovině roku.

Související články

Dnes nejčtenější