Zavřít reklamu

Podle známého leakera Digital Chat Station pracuje Xiaomi na telefonu, který se bude chlubit superrychlým nabíjením s výkonem 200 W. Kromě toho prý zařízení bude disponovat vysoce výkonným bezdrátovým i reverzním nabíjením. Telefon bude podle něj uveden na scénu ve druhé polovině roku.

Pro připomenutí – nejrychleji se nabíjejícím smartphonem Xiaomi je Mi 10 Ultra, který podporuje rychlé nabíjení s výkonem 120 W. Takže až nový telefon čínského smartphonového obra bude venku (pokud jsou tedy informace čínského leakera správné), bude to nejen jeho nejrychleji se nabíjející smartphone, ale také nejrychleji se nabíjející zařízení na světě.

Digital Chat Station se nezmiňuje o názvu tohoto smartphonu, nicméně je mnoho důvodů věřit, že půjde o Xiaomi Mi MIX 4. Dávalo by to smysl, protože o tomto telefonu se v poslední době spekuluje, že jako první bude disponovat technologií poddisplejového fotoaparátu (v této souvislosti je zmiňován i příští skládací smartphone Samsungu Galaxy Z Fold 3). Neoficiální zprávy také hovoří o tom, že Xiaomi by v rámci „inovativně-experimentální“ řady Mi MIX mohlo představit svůj první ohebný telefon.

Smartphone s 200W nabíjením by se mohl plně dobít vskutku bleskurychle. Pokud uvážíme, že zmíněnému Xiaomi Mi 10 Ultra to trvá zhruba 24 minut, telefonu s nabíjecím výkonem 200 W by to mohlo zabrat ani ne čtvrt hodiny.

Související články

Dnes nejčtenější