Zavřít reklamu

Samsung byl v posledním čtvrtletí loňského roku co do objemu smartphonové produkce druhým v pořadí. To chce však změnit a v prvním čtvrtletí aktuální jedničku Apple sesadit z trůnu. Zároveň se chce dál soustředit na řadu Galaxy A. Odhaduje to marketingově-výzkumná společnost TrendForce.

Samsung podle různých zpráv ve čtvrtém kvartálu roku 2020 vyrobil 62–67 milionů smartphonů. Očekává se, že objem smartphonové produkce jihokorejského technologického obra v prvním čtvrtletí letošního roku dosáhne zhruba 62 milionů kusů, což naznačuje, že by mohl být schopný si udržet objem produkce z minulého čtvrtletí.

Naopak u Applu TrendForce předpokládá, že jeho objem produkce bude v letošním prvním kvartálu ve srovnání s minulým nižší. Cupertinský smartphonový obr podle odhadu společnosti plánuje v tomto čtvrtletí vyrobit kolem 54 milionů iPhonů, což by oproti minulému bylo o 23,6 milionu méně.

TrendForce se také domnívá, že jihokorejský technologický gigant bude letos nadále klást důraz na řadu Galaxy A, jejíž telefony dokáží velmi dobře konkurovat čínským značkám jako Xiaomi nebo Oppo. Samsung již letos na trh uvedl model Galaxy A32 5G, svůj dosud nejlevnější smartphone s podporou 5G sítí, a brzy by měl představit očekávané modely Galaxy A52 a Galaxy A72, které nabídnou některé funkce vlajkových lodí. Kromě toho pracuje i na smartphonu Galaxy A82 5G.

Související články

Dnes nejčtenější

.