Zavřít reklamu

Ross Young, zakladatel výzkumně-poradenských společností Display Supply Chain Consultants a DisplaySearch a na poli displejů také spolehlivý leaker, vypustil do světa exkluzivní informace o prvním ohebném telefonu společnosti Xiaomi. Podle něj by jej čínský smartphonový obr mohl  představit v rámci řady Mi Mix pod názvem Mi Mix 4 Pro Max.

Young kromě toho uvedl, že dodavatelem displeje pro Mi Mix 4 Pro Max je čínská firma China Star Optoelectronics Technology, dceřinka společnosti TCL. Smartphone se podle Rosse bude otevírat ven, což naznačuje podobnost s první generací ohebného telefonu Huawei Mate Xs. Dodal, že obrazovka zařízení bude mít ve složeném stavu úhlopříčku 6,38 palců.

Koncem února do éteru pronikly zprávy, že obrazovky pro první skládací smartphone Xiaomi zajistí Samsung. Ross potvrdil, že Samsung Display ohebné displeje aktuálně třetímu největšímu výrobci smartphonů skutečně dodá, avšak později pro jiný smartphone. V této souvislosti uveďme, že podle některých neoficiálních informací má Xiaomi letos představit rovnou tři ohebné telefony.

Letošní rok by měl být na skládací smartphony vskutku bohatý. Chystá je nejen Samsung (ten by měl konkrétně na scénu uvést Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3), ale prý i Oppo, Vivo nebo Google.

Související články

Dnes nejčtenější

.