Zavřít reklamu

Minulý měsíc do éteru pronikly informace, že Samsung pracuje na odlehčené verzi svého špičkového tabletu Galaxy Tab S7 s názvem Galaxy Tab S7 Lite. Ty potvrdil leak z tohoto měsíce, podle kterého tablet dostane do vínku mimo jiné LTPS TFT displej s úhlopříčkou 12,4 palců a rozlišením 1600 x 2560 px . Nyní se zařízení objevilo v populárním benchmarku Geekbench, který odhalil některé jeho další parametry.

Podle Geekbenche bude Galaxy Tab S7 Lite, kde figuruje pod modelovým označením SM-T736B, disponovat 4 GB operační paměti a podle identifikace čipsetu to vypadá, že jej bude pohánět Snapdragon 750G (tedy stejný, který by měl používat i očekávaný smartphone střední třídy Galaxy A52 5G). Tablet jinak v testu jednoho jádra získal 650 bodů a ve vícejádrovém testu 1694 bodů. To zhruba odpovídá výkonu Galaxy Note 10+ ve verzi s čipsetem Exynos, resp. Galaxy Note 10 Lite.

Tablet bude údajně představen v červnu. Jihokorejský technologický gigant by měl v letošním roce ještě představit další odlehčený tablet Galaxy Tab A7 Lite, tablet pro nejnižší třídu Galaxy Tab A 8.4 (2021) a podle všeho i vlajkovou řadu Galaxy Tab S8.

Související články

Dnes nejčtenější

.