Zavřít reklamu

Huawei je sice odhodlaný neprodat svou mobilní divizi, společnost se však připravuje na těžké roky. Podle japonského webu Nikkei citovaného serverem GSMArena čínský technologický gigant upozornil své dodavatele komponent, že vyrobí mnohem méně telefonů než v loňském roce.

Huawei prý objedná pro celý rok dostatek komponent pro 70–80 milionů smartphonů. Pro srovnání – loni jich společnost vyprodukovala 189 milionů, letos by to tedy mělo být o 60 % méně. Již těchto 189 milionů dodaných telefonů představovalo oproti roku 2019 značný pokles, konkrétně o více než 22 %.

Postižen by měl být i produktový mix, kdy prý bude k dispozici méně špičkových modelů. Důvod je ten, že technologický gigant si kvůli sankcím americké vlády nedokáže zajistit komponenty nutné k produkci telefonů s podporou 5G sítí, takže se bude muset soustředit na 4G smartphony. To neznamená, že letos od něj žádné 5G smartphony neuvidíme, nicméně již nyní se podle neoficiálních zpráv potýká s problémy s dodávkami komponent pro telefony chystané vlajkové řady Huawei P50. To by mohlo vést k ještě většímu snížení celkového počtu vyrobených smartphonů, údajně až k 50 milionům.

Huawei se navíc nemůže spoléhat na to, že by na něj uvalené sankce Bílý dům v dohledné době zrušil. Kandidátka na ministryni obchodu v nově vznikající vládě prezidenta Joea Bidena Gina Raimondová se totiž nechala slyšet, že, „nevidí žádný důvod“ k jejich zrušení, jelikož společnost prý stále představuje riziko pro národní bezpečnost.

Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.