Zavřít reklamu

Samsung vskutku neztrácí čas a bezpečnostní únorový patch vydává na další zařízení – tentokrát na telefony vlajkové řady z roku 2018 Galaxy S9. V tuto chvíli je dostupný ke stažení napříč všemi kontinenty – alespoň tedy částečně.

Update pro Galaxy S9 nese firmwarovou verzi G960FXXSEFUA1 a aktualizace pro Galaxy S9 přichází s firmwarovou verzí G965FXXSEFUA1. Oba by na vaše telefony měly dorazit brzy, pokud se tak již nestalo.

Pokud jste upozornění na nový softwarový upgrade ještě nedostali, můžete jako vždy provést manuální sken otevřením menu Nastavení, zvolením možnosti Aktualizace softwaru a klepnutím na volbu Stáhnout a nainstalovat.

Oba smartphony budou měsíční bezpečnostní záplaty dostávat minimálně další rok. Poté by měly přejít na čtvrtletní cyklus.

Jak jsme již v průběhu týdne informovali, nejnovější bezpečnostní patch opravil z velké části vulnerability umožňující útoky typu MITM nebo chybu projevující se ve formě bugu služby zodpovědné za spouštění tapet, která umožňovala útoky typu DDoS. V neposlední řadě záplata opravila exploit v aplikaci Samsung Email, která umožňovala útočníkům získat do ní přístup a potají sledovat komunikaci mezi klientem a poskytovatelem. Žádné z těchto ani dalších chyb Samsung neoznačil jako „kriticky“ nebezpečné.

Související články

Dnes nejčtenější

.