Zavřít reklamu

Samsung v poslední době mohutně investuje do svého polovodičového byznysu, aby lépe konkuroval největšímu výrobci čipů na světě, společnosti TSMC, a pokud možno ji v následujících letech předehnal. TSMC v současnosti nedokáže uspokojit extrémně vysokou poptávku, proto se technologické firmy ve větší míře začínají obracet směrem k Samsungu. V podobné situaci se údajně nachází i procesorový obr AMD, který podle zpráv z Jižní Koreje zvažuje, že si nechá své procesory a grafické čipy vyrábět právě u jihokorejského technologického giganta.

Výrobní uzly společnosti TSMC se v současnosti téměř nestíhají „otáčet“. Jejím největším klientem zůstává Apple, který si u ní údajně již v létě minulého roku zarezervoval téměř celou kapacitu 5nm linek. Předpokládá se, že Apple si pro sebe „urve“ i značnou kapacitu jejího 3nm procesu.

TSMC nyní pro AMD zajišťuje výrobu veškerých jeho produktů, tedy procesorů a APU Ryzen, grafických karet Radeon a čipů pro herní konzole a datová centra. AMD si v situaci, kdy linky TSMC nestíhají pokrýt vysokou poptávku, potřebuje zajistit další výrobní kapacitu, aby nemuselo čelit případnému narušení dodávek svých vysoce žádaných produktů. Nyní proto podle jihokorejských médií zvažuje, že větší část procesorů, čipů APU a GPU si nechá vyrobit v továrnách Samsungu. Pokud by tomu tak skutečně bylo, AMD by mohlo být první společností, která využije 3nm proces Samsungu.

Oba technologičtí giganti již spolu pracují, a to na grafickém čipu, který budou používat příští čipsety Exynos.

Související články

Dnes nejčtenější

.