Zavřít reklamu

Xiaomi představilo potenciálně revoluční technologii v bezdrátovém nabíjení. Nazývá ji Mi Air Charge a jejími slovy jde o „nabíjecí technologii na dálku“, která dokáže přes celou místnost nabít několik smartphonů najednou.

Xiaomi technologii schovalo do nabíjecí stanice s displejem, která má podobu velkého bílého kvádru a která dokáže smartphone bezdrátově nabíjet výkonem 5 W. Uvnitř stanice se skrývá pět fázových antén, které dokáží přesně určit polohu smartphonu. Tento druh nabíjení nemá nic společného se známým bezdrátovým standardem Qi – aby smartphone mohl toto „skutečně bezdrátové“ nabíjení využívat, musí být vybaven miniaturizovanou soustavou antén pro příjem signálu s milimetrovou vlnovou délkou, který vysílá stanice, a také obvodem pro přeměnu elektromagnetického signálu na elektrickou energii.

Čínský technologický obr tvrdí, že stanice má dosah několika metrů a že účinnost nabíjení nesnižují fyzické překážky. Podle něj také budou s technologií Mi Air Charge brzy kompatibilní i jiná zařízení než smartphony, například chytré hodinky, fitness náramky a další nositelná elektronika. V tuto chvíli není známo, kdy bude technologie dostupná, ani kolik bude stát. Není ani zaručeno, že se na trh nakonec dostane. Jisté však je, že pokud ano, nebude si ji moci – alespoň zpočátku – dovolit zdaleka každý.

Související články

Dnes nejčtenější

.