Zavřít reklamu

Samsung údajně chystá nový fotografický senzor ISOCELL s rozlišením 200 MPx. Podle neoficiálních informací nese označení S5KGND, důležitější je však to, že svůj debut si prý odbude nikoli ve smartphonu jihokorejského technologického obra, nýbrž společnosti ZTE.

Fotosenzorem S5KGND 200 MPx bude podle jednoho z příspěvků na čínské sociální síti Weibo jako první disponovat smartphone ZTE Axon 30 Pro. Telefon zatím nemá oficiální datum představení, podle všeho je však jeho launch již velmi blízko. Ve smartphonu Samsungu by se prý mohl objevit později v tomto roce, možná v ohebném telefonu Galaxy Z Fold 3 nebo příští řadě Galaxy Note.

Senzor by měl mít velikost 1/1.37″ a pixely o velikosti 1,28 mikronu a bude prý podporovat technologii pixel binning 4-in-1 i 16-in-1. I když se ve světě vlajkových smartphonů začíná teprve nyní prosazovat natáčení v rozlišení 8K, senzor by měl podporovat nahrávání v rozlišení 16K. Na videa v tak vysokém rozlišení by však byla potřeba skutečně velká úložiště, protože jak známo, jedna minuta videa pořízeného v polovičním rozlišení zabírá zhruba 600 MB.

To, že by nový fotosenzor Samsungu měl debutovat v jiném než jeho telefonu, není ničím nevídaným. Stalo se tak například v případě jeho 108MPx senzoru ISOCELL Bright HMX, který jako první použil smartphone Xiaomi Mi Note 10 (na senzoru nicméně Samsung s Xiaomi spolupracoval).

Související články

Dnes nejčtenější

.