Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek víte, nová vlajková řada Samsungu Galaxy S21 se již začala prodávat a Samsung to chce potenciálním zákazníkům připomenout. Zveřejnil proto televizní reklamu, kde vystupují modely Galaxy S21 a S21+ a která naznačuje, že mají dostatek místa pro videa v rozlišení 8K.

Důvod, proč se Samsung v reklamě  zaměřuje právě na toto, je zřejmý – všechny modely nové řady postrádají slot na microSD karty, takže technologický gigant chce potenciální zákazníky ujistit, že vnitřní paměť základního a „pluskového“ modelu, která velikost 128 a 256 GB, bude pro 8K videa stačit. My o tom však nejsme příliš přesvědčeni, protože pokud máme vycházet z toho, že jedna minuta 8K videa zabírá zhruba 600 MB, znamená to, že 128 GB interní paměti pojme přibližně jen tři a půl hodiny videí v této kvalitě. Samozřejmě to není málo, ale pro náročnější uživatele to již stačit nemusí.

Samsung ve zhruba minutovém spotu vyzdvihuje hlavně schopnosti fotoaparátu obou modelů a letmo se dotkne i výdrže baterie. Na rozdíl od některých minulých reklamních videí neútočí na své rivaly, což je chvályhodné. Nejvyšší model řady – S21 Ultra – dostane pravděpodobně samostatné promo video, kde bude shrnuto, co jej odlišuje od jeho sourozenců. Z našich nedávných novinek víte, že je to například nový úsporný OLED displej nebo podpora standardu Wi-Fi 6E.

Související články

Dnes nejčtenější