Zavřít reklamu

Samsung během představování nové vlajkové řady Galaxy S21 oznámil rozšířené partnerství se společností Googlu, díky čemuž se některé služby amerického technologického obra staly nativní součástí uživatelské nadstavby jihokorejského giganta One UI. Na zařízeních s One UI 3.1 je dostupná jako alternativa čtečka Google Discover Feed a z obchodu Google Play je možné si stáhnout „appku“ Zprávy Google a spouštět ji jako výchozí aplikaci. Nyní se v nejnovější verzi nadstavby objevilo menu Androidu 11 pro ovládání zařízení chytré domácnosti.

Samsung do nadstavby One UI 3.0 zavedl vlastní – z aplikace SmartThings – vycházející menu pro ovládání chytré domácnosti a s verzí 3.1 tuto možnost rozšířil o zařízení kompatibilní s hlasovým asistentem Googlu. V menu rychlého nastavení se lze dostat k ovládání chytré domácnosti klepnutím tlačítka „Zařízení“ a vybráním položky Google Home z rozbalovacího menu. Mezi Google Home a SmartThings může uživatel ve stejném menu snadno přepínat.

Nová funkce je v tuto chvíli omezena jen na zařízení s One UI 3.1, což jsou telefony řady Galaxy S21 a tablety Galaxy Tab S7 a Galaxy Tab S7+. V následujících týdnech by ji měla dostat další zařízení, která obdrží aktualizaci na nejnovější verzi nadstavby.

Související články

Dnes nejčtenější

.