Zavřít reklamu

Jak jistě většina fanoušků Samsungu ví, Galaxy S21 Ultra je jediným modelem nové vlajkové řady Galaxy S21, který se chlubí podporou obnovovací frekvence 120 Hz při maximálním rozlišení obrazovky. Dosud však nikdo kromě divize Samsungu Samsung Display nevěděl, že nová Ultra se může pochlubit – jako první na světě – i novým energeticky úsporným OLED displejem.

Samsung Display tvrdí, že jeho nový úsporný OLED panel v Galaxy S21 Ultra snižuje spotřebu energie až o 16 %. Díky tomu uživatelé telefonu získají trochu času navíc, než jej budou muset opět nabít.

Jak toho společnost dosáhla? Podle svých slov tak, že vyvinula nový organický materiál, který má „dramaticky“ vylepšenou světelnou účinnost. To je důležité, jelikož OLED panely na rozdíl od LCD displejů nevyžadují podsvícení. Místo toho se barvy tvoří tehdy, když elektrický proud protéká samosvítícím organickým materiálem. Vylepšená účinnost tohoto materiálu zlepšuje kvalitu displeje tím, že vylepšuje výkon jeho barevného rozsahu, venkovní viditelnosti, spotřeby energie, jasu a HDR. Toto zlepšení je umožněno tím, že s novými panely elektrony napříč organickými vrstvami obrazovky proudí rychleji a snadněji.

Samsung Display se také pochlubil, že v současnosti je držitelem více než pěti tisíc patentů souvisejících s použitím organických materiálů v displejích.

Související články

Dnes nejčtenější

.