Zavřít reklamu

Samsung dnes oznámil, že zdravotní funkce chytrých hodinek Galaxy Watch 3 a Galaxy Watch Active 2 – měření krevního tlaku a EKG – rozšiřuje do dalších více než 30 zemí, převážně evropských. Dobrou zprávou je, že mezi nimi najdeme i Česko.

Velmi užitečné funkce budou moci kromě Česka nově používat i uživatelé na Slovensku, v Polsku, Německu, Rakousku, Maďarsku, Francii, Španělsku, Portugalsku, Švýcarsku, Itálii, Belgii, Dánsku, Norsku, Švédsku, Finsku, Nizozemsku, Velké Británii, Irsku, Rumunsku, Slovinsku, Chorvatsku, Bulharsku, Řecku, Litvě, Lotyšsku, Estonsku a na Islandu a mimo Evropu také v Chile, Spojených arabských emirátech a Indonésii.

Chytré hodinky Samsungu měří krevní tlak prostřednictvím analýzy pulzní vlny, kterou sledují senzory na monitorování srdečního tepu. Funkce měření EKG funguje tak, že prostřednictvím senzoru analyzuje elektrickou aktivitu srdce. Aby bylo možné tyto funkce použít, musejí mít uživatelé nainstalovanou aplikaci Samsung Health Monitor, a to jak na hodinkách, tak na smartphonu Galaxy. Aplikace se na hodinky automaticky nainstaluje, když je její firmware aktualizován na poslední verzi prostřednictvím aplikace Galaxy Wearable.

Aplikace Samsung Health Monitor se k uživatelům na výše uvedených trzích dostane během února.

Související články

Dnes nejčtenější

.