Zavřít reklamu

Samsung údajně pracuje minimálně na dvou modelech chytrých hodinek, které představí na své příští akci Unpacked. Nyní do éteru pronikly zprávy, že minimálně jeden model bude disponovat senzorem schopným sledovat uživatelovu hladinu cukru v krvi, což by bylo extrémně užitečné pro diabetiky.

Podle zdrojů těchto zpráv by mohl model hodinek, který nový zdravotní senzor nabídne, na trh dorazit jako Galaxy Watch 4 nebo Galaxy Watch Active 3.

Obecně řečeno, modely řady Galaxy Watch a Watch Active jsou téměř identické, liší se jen tím, že hodinky druhé zmíněné řady používají fyzickou otočnou lunetu, zatímco hodinky první virtuální (dotykovou) lunetu.

I když v tuto chvíli není jasné, jak přesně by mohl senzor fungovat, soudě podle minulých událostí by mohl využívat techniku známou pod názvem Ramanova spektroskopie. Přesně před rokem totiž divize Samsungu Samsung Electronics s výzkumnou institucí technologického obra Samsung Advanced Institute of Technology ve spolupráci s Massachusettským technologickým institutem oznámily vyvinutí neinvazivní metody sledování hladiny glukózy, která využívá zmíněnou techniku.

Laicky řečeno – senzor postavený na Ramanově spektroskopii používá lasery k identifikaci chemického složení. V praxi by tato technologie měla umožnit přesné měření hladiny cukru v krvi bez nutnosti píchat do pacientova prstu.

Příští event Samsungu Unpacked by se měl konat v létě.

Související články

Dnes nejčtenější

.