Zavřít reklamu

Dědic Samsungu I Če-jong byl za úplatkářství odsouzen ke 2,5 letům za mřížemi. Odvolací soud v Jižní Koreji rozsudek oznámil po dlouhém řízení, v němž figurovala i bývalá prezidentka země Pak Kun-hje.

I Če-jonga vinila obžaloba z toho, že podplatil blízkou spolupracovnici exprezidentky Pak Kun-hje, aby se divize Samsungu Samsung C&T (dříve známá pod názvem Samsung Corporation) mohla sloučit s jeho přidruženou společností Cheil Industries, a on tak mohl ovládnout klíčovou divizi Samsung Electronics (a vystřídat zde na nejvyšším postu jeho otce).

 

Potomek dlouholetého šéfa Samsungu Lee Kun-heeho a jeden z nejbohatších lidí v Jižní Koreji byl ve vězení již předtím, za mřížemi strávil více než rok. Na svůj post se vrátil v roce 2018, Nejvyšší soud v zemi však loni případ vrátil odvolacímu soudu v Soulu. Samsung se s největší pravděpodobností odvolá znovu, avšak vzhledem k tomu, že Nejvyšší soud předtím již jednou rozhodl, rozsudek a s ním spojený trest odnětí svobody bude pravděpodobně finální.

Během závěrečné fáze procesu žalobci pro I Če-jonga požadovali trest odnětí svobody v délce 9 let. V historické omluvě z loňského roku se I Če-jong zavázal, že bude posledním lídrem v pokrevní linii Samsungu, která začala u jeho dědečka Lee Byung-chula.

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější

.