Zavřít reklamu

Po čtvrtečním odhalení smartphonů řady Samsung Galaxy S21 mohla zřejmě někoho zaskočit skutečnost, že v jejich balení chybí nabíječka. Návyk přibalovat adaptér k mobilním telefonů si výrobci vypěstovali už na samotném začátku jejich existence a praktiku neměli dlouhá desetiletí důvod měnit. Nyní ale zřejmě vstupujeme do nové éry, ve které dostaneme s telefony jen nezbytné příslušenství. Vyplývá to alespoň ze slov výkonného viceprezidenta Samsungu Patricka Chometa.

Chometa se na absenci nabíjecích adaptérů zeptali samotní zákazníci. Na otázku, proč je Samsung k novým telefonům už nepřibalí, měl připravenou odpověď. „Přišli jsme na to, že čím dál tím víc majitelů našich Galaxy telefonů používá starší příslušenství a každodenně se rozhodují s ohledem na udržitelnost a zlepšování recyklačních návyků. Abychom podpořili naši Galaxy komunitu, přecházíme postupně k odstranění nabíjecích adaptérů a sluchátek u naší nejnovější řady Galaxy telefonů,“ informoval zákazníky Chomet.

Postupné zlehčování krabiček s telefony zmínil i při odpovědi na další otázku. Dle Chometova vyjadřování se zdá, že pro Samsung nepůjde o ojedinělou praktiku, nýbrž o začátek zcela nové strategie. Žádné další informace o přibalování nabíječek nebo sluchátek z úst Chometa nepřišly. Můžeme ale počítat s tím, že se Samsung jen tak zviklat nenechá. Proti přibalenému příslušenství totiž už brojí například Apple a Xiaomi. Samotná Evropská unie by navíc chtěla množství zbytečně vyrobené elektroniky pomocí tohoto tahu masivně snížit.

Související články

Dnes nejčtenější

.