Zavřít reklamu

O čem se krátce před představením nové vlajkové řady Samsungu Galaxy S21 spekulovalo, to se včera při jejím oficiálním odhalení potvrdilo – krabičky telefonů budou postrádat nabíječku i sluchátka. Aby toto rozhodnutí na zákazníky nedopadlo tak tvrdě, technologický gigant se rozhodl snížit cenu své 25W nabíječky, a to z 35 na 20 dolarů.

25W nabíječka Samsungu podporuje rychlé nabíjení a nabíjí proudem až 3A, čímž podle slov společnosti dodá telefonu energii mnohem rychleji než standardní 1A nebo 700mAh nabíječka. Kromě toho nabíječka disponuje technologií PD (Power Delivery), která zajišťuje maximálně efektivní a bezpečné nabíjení.

Samsung se nepřidáním nabíječky a sluchátek do balení nových vlajkových lodí vydal ve stopách svého hlavního rivala Applu. Není to přitom tak dlouho, co si z něj kvůli prázdnější krabičce iPhonů 12 na Facebooku utahoval. Jako oficiální důvody, proč se takto rozhodly, uvádějí obě společnosti větší ohleduplnost vůči životnímu prostředí, podle všeho je však primárním důvodem snížení nákladů.

Samsung by podle různých náznaků mohl postupně přestat přibalovat nabíječku a sluchátka u všech svých budoucích smartphonů. Myslíte si, že toto je správná cesta, jak šetřit životní prostředí? Měla by absence zmíněného příslušenství vliv na vaše rozhodnutí koupit si ten který smartphone? Dejte nám vědět v diskusi pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.