Zavřít reklamu

Při představení nových vlajkových lodí Samsungu Galaxy S21 skoro zapadlo něco důležitého, a to launch dvou nových dotykových per S Pen, včetně modelu Pro. Galaxy S21 Ultra 5G podporuje oba (a také současné i minulé modely). Kromě toho oznámila podporu pro stylusy třetích stran.

Nový S Pen je oproti současnému všemi svými rozměry větší, což jej činí pohodlnějším. Samsung jej mohl zvětšit proto, že se nemusí vejít do tenkého těla telefonu; místo toho je připevněn ke straně vybraných pouzder.

Jedná se o pasivní stylus (tzn. není napájen baterií), takže postrádá funkcionalitu Bluetooth z nových modelů Galaxy Note. Nicméně díky technologii Wacom dokáže S21 Ultra detekovat, kdy uživatel stiskne tlačítko, aby spustil určité akce nebo zkratky (dokud je tedy pero blízko displeje).

Pak je tu S Pen Pro, který je ještě větší než základní model a který na rozdíl od něj disponuje funkcemi Bluetooth. Uživatelé jej tedy budou moci používat například jako dálkový ovladač pro přehrávání hudby nebo závěrku fotoaparátu. Tato verze bude fungovat i se stávajícími zařízeními kompatibilními s S Penem, jakmile budou aktualizovány na One UI 3.1. Týká se to např. telefonů řady Galaxy Note 20 nebo tabletů jako Galaxy Tab S6 a S7.

Základní S Pen stojí 40 dolarů a za 70 dolarů si lze také pořídit pouzdro, které je s ním přibaleno. S Pen Pro se dostane do prodeje později v tomto roce za zatím neoznámenou cenu.

Možná ještě důležitější zprávou je to, že Samsung otevírá S Pen společnostem třetích stran, které prodávají stylusy se zmíněnou technologií Wacom. V tuto chvíli není jasné, jestli tato pera budou fungovat hned nebo bude potřeba softwarový update. Mezi podporované modely patří například Hi-Uni Digital Mitsubishi Pencil, Staedtler Noris digital nebo LAMY Al-star black EMR.

Související články

Dnes nejčtenější

.