Zavřít reklamu

Telefon Galaxy Note 5 a a modely řady Galaxy S6 pozbyly oficiální podporu Samsungu před více než dvěma lety. Během doby, co byly podporovány, dostaly několik aktualizací Androidu a četné bezpečnostní patche. Nyní to ale vypadá, že jejich oficiální podpora tak úplně neskončila, Samsung na ně totiž zcela nečekaně vydal nový firmwarový update.

Aktualizace pro Galaxy Note 5 nese firmwarovou verzi N920SKSS2DTH2 a jako první ji začaly dostávat uživatelé v Jižní Koreji. Mezitím byly novými firmwarovými verzemi G92xSKSS3ETJ1 a G928SKSS3DTJ3 aktualizovány i telefony Galaxy S6, Galaxy S6 edge a Galaxy S6 edge+. V této chvíli by se měl nový firmwarový balíček rozšiřovat na další trhy, včetně Evropy a zemí Jižní Ameriky.

Poslední firmwarový update pochopitelně nemění verzi Androidu. Galaxy Note 5 i řada Galaxy S6 stále „jedou“ na Androidu 7.0 Nougat a z bezpečnostního hlediska fungují s úrovní zabezpečení, kterou přinesl poslední firmwarový update v září roku 2018. Poznámky k vydání se zmiňují o přidání s bezpečností souvisejícího stabilizačního kódu, úroveň zabezpečení však zůstává nezměněna.

Z changelogu nevyplývá, proč se Samsung po více než dvou letech rozhodl vydat novou aktualizaci firmwaru pro více než pět let staré smartphony. Je však možné, že objevil zranitelnost, která postihuje zejména právě tato zařízení, a její oprava nevyžadovala od týmu starajícího se o firmware velké úsilí.

Související články

Dnes nejčtenější