Zavřít reklamu

Smartphony nové vlajkové řady Samsungu Galaxy S21 přinášejí oproti svým předchůdcům různá vylepšení, nicméně oproti řadě Galaxy S20 jim též chybějí některé důležité funkce, včetně slotu na microSD karty, přibalené nabíječky a podpory 45W rychlého nabíjení. Nové telefony také oproti loňsku postrádají důležitou funkci platební služby Samsung Pay.

Samsung potvrdil, že jeho nová řada nepodporuje funkci MST (Magnetic Secure Transmission) pro bezkontaktní mobilní platby prostřednictvím Samsung Pay, alespoň tedy v USA. V tuto chvíli není jasném, jestli je funkce nedostupná i na dalších trzích, lze to však očekávat.

Technologický obr také naznačil, že funkcí nebudou disponovat ani jeho budoucí smartphony, a to kvůli rychlému rozšíření zařízení s podporou plateb prostřednictvím technologie NFC, k čemuž přispěla nejvíce koronavirová pandemie.

Funkce napodobuje magnetický proužek kreditní či debetní karty, když je umístěn vedle zařízení PoS (Point of Sale), čímž je přiměje si myslet, že uživatel právě použil platební kartu. Rozšířená je zejména v rozvojových zemích, jako je Indie, kde se platby prostřednictvím NFC ještě tolik neuchytily.

Je důležité poznamenat, že modely řady Galaxy S21 budou stále moci provádět mobilní platby přes Samsung Pay pomocí NFC nebo QR kódů.

Související články

Dnes nejčtenější

.