Zavřít reklamu

To, o čem se spekulovalo již od poloviny roku 2019, se konečně potvrdilo – Samsung oznámil, že uzavřel dohodu se společností AMD, díky níž se její vysoce výkonné grafické čipy Radeon dostanou do jeho budoucích mobilních čipsetů.

Samsung při oznámení strategického partnerství s americkým gigantem na poli procesorů a grafických karet, které proběhlo v rámci jeho letošního CES eventu, potvrdil, že s ním pracuje na „mobilním grafickém čipu nové generace, „který bude představen v příštím vlajkovém produktu“.

Co přesně Samsung „příštím vlajkovým produktem“ myslí, není v tuto chvíli známo. Znamená to, že nové GPU bude představeno s řadou Galaxy Note 21? Nezapomeňme, že v éteru se v poslední době hovoří o tom, že ji technologický kolos již letos „zařízne“. Mohl by to tedy snad být jeho příští ohebný smartphone Galaxy Z Fold 3? V tuto chvíli to jsou samé spekulace. Stejně tak nevíme, jakým výkonem bude toto GPU disponovat a součástí jakého čipu bude.

Něco nám ale mohou napovědět spekulace, který se objevily koncem minulého roku, podle nichž momentálně vyvíjený špičkový čipset Samsungu s GPU od AMD nebude představen dříve než příští rok. Pokud je to tento případ, možná budeme muset počkat na řadu Galaxy S22, abychom viděli, co si pro nás obě společnosti přichystaly.

Související články

Dnes nejčtenější

.