Zavřít reklamu

Veletrh CES je místem, kde výrobci spotřební elektroniky mohou představit i méně tradiční produkty a ukázat, jak by jejich technologie mohly změnit náš život k lepšímu. A to přesně učinil Samsung, když na letošním ročníku odhalil umělou inteligencí poháněného domácího robota.

Robot jménem Samsung Bot Handy je mnohem vyšší než předchozí roboti s AI, které Samsung veřejnosti dosud ukázal. Díky tomu však může mnohem lépe manipulovat s předměty různých tvarů, velikostí i hmotnosti. Slovy Samsungu je robot „prodloužením vašeho já v kuchyni, obývacím pokoji a všude jinde ve vaší domácnosti, kde můžete potřebovat ruku navíc“. Samsung Bot Handy by měl být schopen například umývat nádobí, prát, ale také nalévat víno.

Jihokorejský technologický gigant tvrdí, že robot dokáže rozeznat rozdíl mezi materiálovým složením různých předmětů a určit příslušné množství síly, které by měl použít při jejich uchopování a hýbání s nimi. Umí se také vertikálně natáhnout, aby dosáhl na výše položená místa. Jinak má poměrně štíhlé tělo a je vybaven otáčejícími se pažemi s velkým počtem kloubů.

Samsung neprozradil, kdy chce robota uvést do prodeje, ani jeho cenu. Uvedl jen, že je stále ve vývoji, takže na to, až nám začne doma pomáhat, si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Související články

Dnes nejčtenější

.